Про вино існує багато міфів. Вони стосуються процесу виробництва, інгредієнтів, смаку. Ми спробуємо розібратися, які найпоширеніші міфи про цей напій існують у світі. А сомельє Холдингу емоцій !FEST Богдан Павлюх спростує ці міфи.
Фото: vintnerscirclescottsdale.com
“У людей існує багато помилкових уявлень про вино. Я зібрав 9 найпоширеніших міфів і поясню, чому вони не мають сенсу”, - сомельє.
1. Порошкове вино
Це — найпоширеніший міф. Вино не може бути таким з двох причин. Перш за все тому, що в жодній країні законодавчо не дозволено цього робити. Друга — це значно дорожчий процес, аніж просто зробити вино традиційним способом. Адже спочатку треба виготовити вино, тоді випарувати його, аби утворився порошок, і вже тоді готувати з цього порошку вино... Ніхто таким не буде займатися!
Натомість є просто низькоякісні вина, які псують враження про цей напій загалом.
Як роблять вино? У кілька віджимів. Але уже третій віджим заводи і винні компанії не використовують, натомість викидають сировину чи продають комусь, хто готовий робити з неї менш якісний продукт.
2. Рожеве вино міксують з червоного і білого вина
Це також міф. Хоча, насправді, лише в одному випадку таку технологію можна зустріти. Виключно у Шампані (Франція) при виготовленні справжнього рожевого шампанського змішують червоний та білий сорти.
Все інше рожеве вино роблять за методом виготовлення червоного вина. Колір вино отримує від шкірки. Тож, якщо червоне вино настоюють на шкірках 3-4 тижні, то рожеве — 3-4 години, залежно від того, якого саме кольору хочуть досягнути.
3. Дороге вино точно добре
Це не завжди так. Ціноутворення буває дуже різним, і не завжди це ринкова ціна. Той самий сорт вини за однаковою ціною, але з Франції та Італії, буде різним за якістю. Тому цей критерій не є правдивим.
Читайте також: Як дегустувати? Правила і секрети
4. Біле — до риби, червоне — до м'яса
Це правило не завжди доречне. Адже м'ясо і риба бувають дуже різними. До червоної риби, наприклад, чудово пасуватиме червоне вино сорту піно нуар. І навпаки, до білого м'яса, до курки з прянощами варто спробувати біле вино з Ельзасу, наприклад, рислінг, гевюрцтрамінер. Вони гарно поєднуються разом.
5. Якщо вино зафарбовує губи, то воно неякісне
Насправді, якщо говорити про хороші вина, то цей фактор взагалі не є ознакою якості. Все залежить від сорту винограду і від типу вина. Зрозуміло, що біле вино не залишатиме колір. Але червоне вино настоюють на шкірках, які містять антоціани (зафарбовуючі речовини). Кожен сорт винограду відрізняється за їх вмістом. І, наприклад, кабарне совіньйон буде більше зафарбовувати губи, навіть зуби і язик, а от піно нуар — менше. Також має значення витримка вина. Наприклад, після вина, витриманого в дубовій діжці, на ваших губах залишиться більше кольору, ніж від вина без витримки. Ось така специфіка. Але це аж ніяк не є проблемою вина, це просто одна з його характеристик.
6. Якісним і дорогим є лише вино, закорковане корком
Чомусь існує думка, що якщо пляшка вина закрита не корком, а кришечкою, вино дешеве і погане. Але це не так!
Корок призначений для того, аби вино у пляшці розвивалося. Кора коркового дерева має таку структуру, яка дозволяє пропускати повітря, що дає змогу вину розвиватися. Проте не кожне вино цього потребує. Деякі вина призначені для того, аби їх випили за кілька років і не витримувати, особливо білі. Такі вина зараз часто закривають закруткою (кришечкою). Це здешевлює вартість вина, адже корок значно дорожчий. Тож зараз є багато хороших вин, особливо це вина Нового світу (Аргентина, Південна Африка, вина з Ельзасу тощо), які закривають кришечкою, і це цілком нормально.
7. Келих не впливає на смак
Матеріал і форма келиха насправді впливають на смак і аромат вина. Люди часто легковажать цим, і, наприклад, на всіляких святкуваннях п'ють вино з пластику. Але цього не варто робити, адже це дуже псує смак напою.
8. Вино кімнатної температури можна подавати на стіл
Часом люди ставлять на стіл вино ще до приходу гостей, тоді воно має так звану кімнатну температуру. Можливо це було логічним у ХVIIІ столітті, коли багато людей жили у кам'яних будинках і там була кімнатна температура 18 градусів :) Зараз усі вина варто охолоджувати у холодильнику перед подачею на стіл.
9. Що старіше вино, то воно краще
Це також міф. Кожне вино має свій поріг старості. Деякі вина призначені для розвитку і старіння, і лише через якийсь час їх можна буде пити. Інші треба пити вже зараз. Йдеться про червоне вино. Щодо білого, то вони взагалі найчастіше не має потенціалу до витримки і його треба випити за рік-три. Дуже рідко білі витримують довше.
Читайте також: Як поєднувати вино та сир? Інфографіка
Фото: waysofgrace.blogspot.com
Новини за категоріями
Криївка / Видавництво старого лева / Перша львівська грильова ресторація м’яса та справедливости / Біля Діани / Львівська копальня кави / Гасова лямпа / Мазох-café / Найдорожча ресторація Галичини / Дім легенд / Під Золотою Розою / Лівий берег / Львівські пляцки / Пструг, хліб та вино / Зеник МИТНИК / Львівська майстерня шоколаду / Брама / За Жоржем / Маки / Дідо / Видавництво старого лева / Фонд вільних та небайдужих / Just Lviv It! / Хостел Just Lviv It! / Just Old Tram / Два кроки від хати / Львівські цяцьки / Кейтеринг / Лабораторія їжі / Їдальня "УКУ" / Випічка / Братванка / Leopolis Grand Prix / Lviv Klez Fest / Пошта на Друкарській / ПРАВДА Пивний театр / Ринок зброї "Під Арсеналом" / !FEST-команда / Італійський дворик / П'яна вишня / Реберня / !FESTrepublic / Квітка. Майстерня будинків / !FEST COFFEE MISSION / Дуже висока кухня / Дзиґа / Grand Cafe Leopolis / Школа вільних та небайдужих / Авіація Галичини / Craft Beer & Vinyl Music Festival / Opera Underground / !FEST hotel / !FEST доставка / Кооператива молока / Гризло / Апартаменти Just Lviv It! / !FEST FOOD MISSION