Виставковий проект «Ангели» — знакова подія для української культури й, водночас, наймасштабніша мистецька подія року. На 3 місяці Львів перетвориться на унікальне середовище взаємодії світових культур і традицій, об’єднаних ангелами.
Понад 400 експонатів з музейних і приватних колекцій у 23 виставкових залах Палацу Лозинського та Музеї Пінзеля. Понад 40 інституцій-партнерів проекту. Твори найвідоміших художників минулого й сучасності: від Дюрера, Рембрандта, Буше, Врубеля, Мальчевського, Клінгера, Кульцичької, Новаківського до Шагала, Кабакова, Равського, Костирка, Сільваши та Ялози. Команда експертів по темах проекту, які досліджували античність, як коріння ангелів, релігійні сюжети за участі цих крилатих істот, ієрархії та архангелів. Найбільша частина проекту — ангели в культурі — з діапазоном дослідження — від графічних творів минулого до сакральних розписів доби символізму та монументальної скульптури ангелів у Львові.
Три роки кураторська група Павла Гудімова знаходила найцікавіші твори, що зображають ангелів. “Із самого початку ми вийшли поза стандартний музейний набір експонатів, визначивши діапазон візуального дослідження ангелів від іконографії до масової культури. Основний масив історично важливих експонатів збирали в українських музеях, бібліотеках і приватних колекціях, здійснювали зйомку скульптури й розписів у соборах. Також приділяли увагу сучасному мистецтву, кіно, коміксу, фентезі й навіть побутовим артефактам”, — коментує куратор проекту.
Завітати на виставку варто не лише для особистого діалогу зі світовою спадщиною людської уяви, але й для того, щоб отримати унікальні знання. Про істот із крилами у рамках паралельної програми гостям розповідатимуть провідні українські експерти у галузі історії, культури та мистецтва, а куратор проекту — Павло Гудімов — проведе низку авторських екскурсій виставкою.
«Ангели» — це простір діалогу, який має потенціал для об'єднання людей різних територій, культур, ідей і поглядів. Це насамперед творчість, пізнання, експеримент, смілива інтерпретація, відкриття та розширення власних меж. Це нова модель тематичної виставки про феномени, яка безсумнівно змінить ваше сприйняття навколишнього світу.
Дізнатись більше про виставку, чи просто поспілкуватись без посередниців з Павлом можна на зустрічі "Павло Гудімов: на мій смак" 20 червня, о 19:00 на Дуже високій кухні (м. Львів, пл Ринок 14, на стриху). Вхід на зустріч безкоштовний за умови попередньої реєстрації.
Новини за категоріями
Криївка / Видавництво старого лева / Перша львівська грильова ресторація м’яса та справедливости / Біля Діани / Львівська копальня кави / Гасова лямпа / Мазох-café / Найдорожча ресторація Галичини / Дім легенд / Під Золотою Розою / Лівий берег / Львівські пляцки / Пструг, хліб та вино / Зеник МИТНИК / Львівська майстерня шоколаду / Брама / За Жоржем / Маки / Дідо / Видавництво старого лева / Фонд вільних та небайдужих / Just Lviv It! / Хостел Just Lviv It! / Just Old Tram / Два кроки від хати / Львівські цяцьки / Кейтеринг / Лабораторія їжі / Їдальня "УКУ" / Випічка / Братванка / Leopolis Grand Prix / Lviv Klez Fest / Пошта на Друкарській / ПРАВДА Пивний театр / Ринок зброї "Під Арсеналом" / !FEST-команда / Італійський дворик / П'яна вишня / Реберня / !FESTrepublic / Квітка. Майстерня будинків / !FEST COFFEE MISSION / Дуже висока кухня / Дзиґа / Grand Cafe Leopolis / Школа вільних та небайдужих / Авіація Галичини / Craft Beer & Vinyl Music Festival / Opera Underground / !FEST hotel / !FEST доставка / Кооператива молока / Гризло / Апартаменти Just Lviv It! / !FEST FOOD MISSION